«Глянула на Яну, а вона без кросівок». Мама і донька втратили ноги після вибуху в Краматорську, опорою сім'ї став 11-річний хлопець

Общество 17-май, 03:449 3 512 0

«Глянула на Яну, а вона без кросівок». Мама і донька втратили ноги після вибуху в Краматорську, опорою сім'ї став 11-річний хлопець


Школяр Ярослав із селища Новгородське на Донеччині подорослішав у момент, коли російська ракета прилетіла на вокзал Краматорська. Його сестра-близнючка і мама, які були у момент вибуху на пероні, залишилися без ніг. Про цю родину розповідає ВВС.

На початку квітня мама вирішила вивезти дітей з-під обстрілів. Тато дітей помер, а вітчим пішов воювати, і його сестра покликала сім'ю до себе додому в Яремче Івано-Франківської області.

«Поки чекали потяг, Яна попросила в мами чаю, що його на пероні готували волонтери. Ярослав залишився стерегти речі в приміщенні», — розповідають історію сім'ї у дитячій лікарні Святого Миколая Першого медоб'єднання Львова, де мама з донькою лікуються вже кілька тижнів.

Коли Яна і Наталя вийшли на вулицю, пролунав вибух. У той час на вокзалі було до 4 тисяч людей, які сподівалися на евакуацію з регіону, де ситуація стала різко загострюватись.

У результаті ракетного обстрілу загинуло 50 людей, п’ятеро з яких — діти. Майже 100 поранених.

*Обережно, наступні подробиці та фото можуть вразити.

Наталя, кажуть у лікарні, досі не може пробачити собі того походу за чаєм.

Жінка не зрозуміла, коли стався вибух — у цей момент, зізнається, взагалі нічого не почула. А коли відкрила очі, то все навколо вже було в крові, повсюди лежали люди.«Я намагалась встати, але як? Я подивилась на ногу, подивилась на Яну, а в неї кросівок немає», — розповіла жінка організації United for Ukraine.

Коли 11-річна Яна прийшла до тями, першим її бажанням було втекти, знайти маму, розповідає дівчинка. «Але я не могла встати. Було дуже боляче — я подивилась на свої ноги і розплакалась», — тяжко зітхає дівчинка під час інтерв'ю, сидячи на своєму лікарняному ліжку.

Уже кілька тижнів сім'я лікується у Львові. Маленький Ярослав став їхньою надійною опорою.«Подає, приносить, кличе санітарку, медсестру якщо треба, ходить у магазин», — розповідає Наталя про сина, який тепер живе з рідними в одній палаті.

Невдовзі сім'я відправиться на протезування та реабілітацію до США, розповідають у лікарні. Однак що буде потім і куди вони повернуться після лікування, Наталя не знає.

«Подружка дзвонила, казала, що біля них уже шість будинків розбитих, — розповідає жінка. — Навіть якщо наш будинок залишиться, але там будуть оці (росіяни), я туди не поїду».

Частина родини Наталі досі залишається у Донецькій області, де тривають важкі бої.


11-річна Яна. Фото: Перше медичне об'єднання міста Львова


«Я дуже хочу зустрітися з бабусею», — зізнається волонтерам 11-річна Яна.

Вибух на вокзалі в Краматорську шокував світ. Однак Росія заперечує свою причетність до цього.

Там заявили, що не мають на озброєнні Точки У, якою вдарили по вокзалу. Однак експерти і журналісти зазначають — раніше РФ використовувала ці ракети як в Україні, так і в Сирії.

Сьогодні у гості до Наталі, Яни та Ярослава приходять багато волонтерів і знаменитостей, кажуть у лікарні. На трагедію у сім'ї Наталі відреагував і мер Львова Андрій Садовий.

«Таких історій сотні, — написав Садовий. — Але ми не маємо права переводити їх у статистику».
Похожие новости